ОБЛАШТУЙТЕ СЕЙФ-КІМНАТУ ТА ПЕРЕДАЙТЕ КЛЮЧІ ВІД ДОМУ ОХОРОНІ

3 пункти як убезпечити себе та рідних від злочинців у власному будинку

АВТОР: ОЛЕКСІЙ АБУСОВ

Надійна сигналізація, договір на охорону з перевіреною компанією та спеціальна безпечна кімната – той мінімум, який я рекомендую клієнтам, які не мають вдома фізичної охорони, але бажають забезпечити збереження матеріальних цінностей та безпеку людей, що знаходяться на об'єкті.

Уявімо звичайну ситуацію з нетривіальною розв'язкою. Ніч. Ви разом із сім'єю мирно спите у своєму приватному домоволодінні. Прокидаєтеся від звуку розбитого скла, схоплюєтеся, на кухні зустрічаєтеся із домушником. Один він чи ні? Якщо їх група, то де в цей момент його спільники? Чи озброєні вони, з якою метою проникли до будинку? Погодьтеся, за такого сценарію ситуація буде пущена на самоплив, а майбутнє ваше та ваших рідних буде залежати від намірів грабіжників і випадковостей.

Втрата контролю – найгірше, що може статися у подібній ситуації. Щоб цього не сталося, ви повинні завчасно подбати про превентивні заходи.

Перший такий захід – це встановити сигналізацію не тільки в будинку, а й на прибудинковій території: датчики руху, розбиття скла, відкриття та злому, сирени, відеокамери тощо. Світлозвукова сигналізація, що спрацювала, передасть інформацію на пульт охорони, дестабілізує злочинців, а для людей, що у будинку, послужить сигналом до евакуації в безпечне місце. Як ви зрозуміли, крім того, що весь цей комплекс технічних заходів повинен справно працювати, його потрібно підключити до пульта охоронної компанії, якій ви довіряєте. Про те, що я вкладаю в поняття «довіра до охоронної компанії» трохи згодом. А поки працює сирена, блимає світло, група швидкого реагування отримує сигнал тривоги, злочинці змінюють плани з урахуванням ситуації. Ви з сім'єю, якщо в планах не було вогневої самооборони, евакуюєтеся до приїзду групи охорони до так званої сейф-кімнати, яка і буде другою мірою у вашому захисному сценарії.

Поняття безпечної кімнати відрізняється залежно від вимог замовника та призначення. Вона може використовуватися для укриття від війни, мародерства, магнітних і радіоактивних випромінювань, техногенних катастроф тощо. Важливо враховувати й термін, на який розраховане перебування у ній. Крім того, що такі сейф-кімнати дуже дорогі у виготовленні, їх наявність першочергово закладається в проект будівництва будинку. Проте, існує можливість створення такого приміщення і в уже збудованому будинку чи квартирі. Звичайно, її монтаж також спричинить чималі фінансові витрати, та й обладнати її повністю автономно від будинку з найвищим класом захисту майже напевно не вдасться. Але в даній ситуації – обмежити доступ злочинців до мешканців на той час, за який приїде охорона та поліція – така кімната буде ефективною.

 

Третій захід, без якого всі попередні просто втрачають сенс - укладання договору з тією охоронною фірмою, якій ви довіряєте і в діях якої впевнені. Ви повинні чітко розуміти, наскільки швидко приїдуть до вас, хто приїде і як вони будуть діяти.

По-перше, погодьте допустимий час прибуття мобільної групи - той період часу, за який нічого поганого не станеться з вами та сім'єю. По-друге, у разі виклику ви повинні надати охороні доступ до житла: як мінімум, охорона повинна мати ключі від двору, а якщо ви повністю довіряєте конкретній охоронній фірмі, то у неї можуть бути і ключі від будинку. Ключі клієнтів у такому разі знаходяться у спеціальному опломбованому сейфі. При спрацьовуванні тривожної кнопки на об'єкті охорона розуміє, що у клієнта зараз відбувається реальна загроза життю, група приїжджає на виклик, заходить у двір. Відповідно, нормальна охорона завчасно повинна розуміти план-схему двору та будинку, які собаки є у замовника – володіти всією необхідною інформацією для того, щоб провести рятувальну операцію. По-третє, коли обираєте охоронну фірму, ви маєте чітко знати, хто до вас приїде. Мало сенсу буде від двох сторожів із палицями та газовими балончиками, які, прибувши не місце, стануть біля двору, викличуть поліцію та чекатимуть на її приїзд. Інша справа – коли ви бачите, що приїжджають підготовлені спортивні люди з як мінімум травматичною зброєю, яка, до речі, дозволена охоронним фірмам. Або це можуть бути бійці поліції охорони, які приїжджають вже з бойовою зброєю.

 

Цей невеликий комплекс заходів, за умови розумного та серйозного підходу, стане ефективною схемою захисту вашого життя та ваших рідних. І я не втомлюся нагадувати, що у подібних життєво важливих ситуаціях – краще довіритися професіоналам.