ДИРЕКТОР ГРУПИ КОМПАНІЙ «КАМРАТ» ОЛЕКСІЙ АБУСОВ ЩОДО ПИТАННЯ ВАКЦИНАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

Охорона не входить до затвердженого МОЗ переліку професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Але на практиці співробітники більшості наших об’єктів, а разом із ними й охоронники, мають бути щепленими від коронавірусної хвороби, щоб мати змогу працювати у «червоній» зоні.

Наразі рівень вакцинації на нашому підприємстві складає 42%. Більшість вакцинованих – офісні працівники. Незадовільно низьким залишається рівень вакцинації серед охоронників.

Є певний пул охоронників, які категорично проти вакцинації. Ми понад місяць ведемо інтенсивну просвітницьку роботу, аби змінити ситуацію. Знайомимо з дослідженнями ВООЗ щодо безпечності вакцин, розказуємо про легкість проведення самої процедури: сьогодні зателефонував і записався – через декілька днів отримав щеплення; показуємо власний приклад – співробітники нашого офісу вакцинувалися одними з перших у місті. Навіть започаткували заохочувальну акцію: в день імунізації наша компанія дає охороннику оплачуваний вихідний. Але попри всі ці зусилля, віз й нині там…

Деякі співробітники готові бути звільненими, аби тільки не вакцинуватися. Але ми не можемо розкидатися кадрами. Поки що намагаємося переміщувати невакцинованих працівників на об’єкти сторожової охорони, де можливо мінімізувати контакти з оточуючими. Від такого сценарію не в захваті як працівники – вони можуть отримувати на новому місці меншу зарплату, мати незручний графік роботи, некомфортні умови праці (і я розумію та повністю поділяю їхнє невдоволення), так і я як керівник. Одна справа – перевести людину з охорони рецепції готелю на склад. Інша – виставити заміну готельному охороннику. Це тягне за собою не лише забезпечення формою, а й проведення навчання, інструктажів, оформлення документації. А тепер зробімо цей процес ще більш динамічним. Сьогодні співробітник категорично проти вакцинації – ми організовуємо його перевод на «закритий» об’єкт, а за тиждень відпустки він щепився, бо його не пускали до якогось магазину. Тож ми знову починаємо перестановки і переоформлення. Це колосальна, інколи понаднормова, праця інспекторів, бухгалтерів, відділу кадрів.

Тому хочу вкотре наголосити, що ми всі разом стоїмо по один бік пандемії, яка щодня забирає тисячі людських життів по всьому світу. Закликаю бути розсудливими та уважними до стану свого здоров’я та людей, що вас оточують. І якщо ви не маєте вагомих причин до відмови від вакцинації, вчергове прошу - пройдіть необхідний курс щеплення.