ОХОРОНА ЗАНЕДБАНИХ ОБ'ЄКТІВ

У чому полягає охорона занедбаних об'єктів і коли вона потрібна

АВТОР: ОЛЕКСІЙ АБУСІВ

Існує такий вид об'єктів, охорона яких не принесе особливих подвигів та геройств у публічній площині, але через це її цінність не стає меншою. Крім того, що на занедбаних об'єктах охорона перешкоджає розкраданню матеріальних цінностей, вона є стримуючим фактором скоєння інших злочинів на цій території.

На таких об'єктах охорона потрібна з різних причин. Наприклад, це може бути заставне майно, відчужене банком. Останній, як відповідальний зберігач у період між відчуженням у боржника та реалізацією нерухомості, наймає охорону. Серед цього переліку об'єкти незакінченого або навіть не розпочатого будівництва. Також охорони можуть потребувати об'єкти державної власності, що занепали, чекають подальшого вирішення своєї долі.

 

Такі об'єкти мають свою специфіку охорони. Як правило, там відключено електроенергію, відсутня газифікація. Охороні необхідно самостійно створювати робочі умови. Територія, як правило, слабо освітлена. Замовник заощаджує абсолютно на всьому. Тому домогтися, щоб він встановив додатковий замок, поправив паркан, наростив його або зміцнив колючим дротом практично неможливо.

При взятті таких об'єктів під охорону саме собой вважається, що всередині будинків не відбувається жодного руху. Але насправді буває по-різному.

Якось наша компанія взяла під охорону завод, який настільки довго простоював, що став місцем проживання та проведення дозвілля для неблагополучних категорій людей. Там практично не було паркану. Замовник поставив лише одне завдання: щоб будівлі не почали розбирати по цеглинках. Оскільки на цей об'єкт проникнути було дуже легко, а на території знаходився лише один охоронець, буквально в першу зміну ми розпочали знайомство з «гостями», а в одній із споруд взагалі виявили житло бомжа. У таких випадках наша охорона навчена мирно взаємодіяти. Нам довелося регулярно умовляти цих людей покинути об'єкт, але вони поверталися та поверталися. Ми постійно задіювали мобільну групу. Це був такий міні-хаос, доки всі не звикли, що на місці є охорона.

Інша проблема, яка на таких об'єктах лише посилюється постфактумом і яку варто враховувати при організації охорони – руйнування. Покинуті будівлі вимагають від охоронців скрупульозного ставлення до техніки безпеки, адже об'єкти часто перебувають у аварійному стані. Охоронець відповідальний не лише за себе, а й за всіх, хто проник на об'єкт. Він перший, хто відповідатиме, якщо там станеться нещасний випадок.

Буває й так, що люди, які вирішили накласти на себе руки, цілеспрямовано шукають покинуті місця. На щастя, на практиці нашої компанії таких інцидентів не траплялося. «Камрат» завжди інструктує охоронців з огляду на специфіку об'єкта та конкретний набір посадових обов'язків. Тому наші співробітники можуть не тільки провести бесіду з підлітками про небезпеки, які на них чекають на старій занедбаній фабриці, але й досконало володіють алгоритмами роботи з особами, які планують суїцидальний вчинок.

Запрошую замовити фізичну охорону у нас та особисто переконатися у якості охоронних послуг, які надаються ГК «Камрат». Упевнений, ми потоваришуємо. Адже «Камрат» – твій найнадійніший друг!